Redovisa tävlingsresultat

Klicka på den gren du har tävlat i så kommer du till rätt formulär. Skicka in formuläret när du har nya tävlingsresultat så är du med och tävlar om klubbens vandringspriser och bidrar till klubbens tävlingsstatistik i distriktet. I formuläret kan du även kryssa i om du vill att ditt resultat ska synas på hemsidan.

OBS! Resultat kommer inte in automatiskt, inte heller nya tävlingsekipage. Vill du vara med på hemsidan måste du skicka in ett formulär.

Klicka på den gren du har tävlat i:
BRUKS
LYDNAD
RALLYLYDNAD
AGILITY
NOSE WORK

UTSTÄLLNING

Bästa hundarna genom tiderna

prispall

 Bästa brukshund

2019 Madeleine Fantl & Maxi
2018 Madeleine Fantl & Maxi
2017 Madeleine Fantl & Maxi
2016 Mia Cangren Malmberg & Greta
2015 Mia Cangren Malmberg & Greta
2014 Dan Andersson & Linn
2013 Mia Cangren Malmberg & Greta
2012 Mia Cangren Malmberg & Greta

 

 Bästa lydnadshund

2019 Madeleine Fantl & Maxi
2018 Angelica Adolfsson & Jippi
2017 Camilla Mangnäs & Kicki
2016 Nina Karlsson & Isa
2015 Annika Wijkström & Minty
2014 Anja Skog & Krydds Dolly
2013 Anja Skog & Krydds Driva
2012 Anja Skog & Krydds Dolly

 

 Bästa rallylydnadshund

2019 Eva Rangwe & Edvin
2018 Camilla Bermell & Chili
2017 Helene Apelqvist & Cleo
2016 Cecilia Palmaer & Troja
2015 Charlotte Erngren & Lisa
2014 Lena Wistrand & Tassa
2013 Sandra Axnér & Molly

 

 Bästa agilityhund

2019 Helene Apelqvist & Cleo
2018 Helene Apelqvist & Cleo
2017 Marie Brännman Karlsson & Tyra
2016 Ingeli Karlholm & Aylin
2015 Marie Brännman Karlsson & Tyra
2014 Mervi Junttila & Roisin
2012 Mikaela Holegård & Ella

 

 Bästa noseworkhund

2019 Helene Apelqvist & Dixie
2018 Susanna Parviainen & Essie
2017 Camilla Bermell & Chili

 

 Bästa utställningshund

2019 Madeleine Fantl & Maxi
2018 Madeleine Fantl & Maxi
2017 Madeleine Fantl & Maxi

 

 Bästa allroundhund

2019 Madeleine Fantl & Maxi
2018 Helene Apelqvist & Cleo
2017 Helene Apelqvist & Cleo

 

 Årets Högrehund

2019 Inget ekipage
2018 Maarit Bäcklander & Spot
2016 Madeleine Fantl & Maxi
2013
Gullevi Bergqvist & Humla
2012 Sara Benkarcik & Fixa

 

 Årets Lägrehund

2019 Inget ekipage
2018 Inget ekipage
2017 Susanne Svensson & Mozart
2016 Susanne Svensson & Lizzie
2015 Anja Skog & Dolly
2014 Angelica Adolfsson & Xigge
2013
Johanna Seger & Oxy
2012 Ewa Carlsson & Dexxon

 

 Årets Appellhund

2019 Kerstin Thuvesson & Cassie
2018 Angelica Adolfsson & Atchi Prosit
2017 Helene Apelqvist & Cleo
2015 Kristina Sydorw & Enzo
2014 Anja Skog & Dolly
2013
Tommy Carlsson & Magic
2012 Mia Cangren Malmberg & Greta

 

 Klubbmästare bruks

2019 Kerstin Thuvesson & Cassie
2018 Eva Rangwe & Edvin
2017 Anja Skog & Dolly
2016 Mia Cangren Malmberg & Greta
2015 Mia Cangren Malmberg & Greta
2014 Ewa Carlsson & Blicka
2013 Anonymt ekipage

 

 Klubbmästare lydnad

2019 Helene Apelqvist & Dixie
2018 Angelica Adolfsson & Jippi
2017 Lilian Säfwe & Baro
2016 Susanne Svensson & Lizzie
2015 Gunnel Landsberg & Tyra
2014 Charlotte Erngren & Lisa
2013 Charlotte Erngren & Fendi

 

 Klubbmästare rallylydnad

2019 Eva Rangwe & Snövit
2018 Eva Rangwe & Snövit
2017 Helene Apelqvist & Cleo 
2016 Lovisa Björkman & Ester 
2015 Charlotte Erngren & Lisa 
2014 Anja Skog & Rosie 
2013 Elisabet Areskoug & Gossi

 

 Klubbmästare agility

2019 Helene Apelqvist & Cleo
2018 Helene Apelqvist & Cleo
2017 Ingrid Wigur & Lin 
2016 Svea Nielsen & Ganza 
2015 Ulrika Fors Karlsson & Marilyn 
2014 Anders Hellmér & Raffel 
2013 Marie Brännman Karlsson & Mach
2012 Mikaela Holegård & Ella 

 

 Klubbmästare nosework

2019 Helene Apelqvist & Dixie
2018 Mia Cangren Malmberg & Inka

 

 Blåbärsmästare bruks

2019 Angelina Haller & Uffra
2018 Angelina Haller & Uffra

 

 Blåbärsmästare lydnad

2019 Olle Park & Arina
2018 Hillevi Lööw & Lotta

 

 Blåbärsmästare rallylydnad

2019 Anja Skog & Driva
2018 Anja Skog & Driva

 

 Blåbärsmästare agility

2019 Ingrid Wigur & Helga
2018 Maarit Bäcklander & Spot

 

 Blåbärsmästare nosework

2019 Gun Holmberg & Alice
2018 Angelina Haller & Uffra

 

Scrolla ner på sidan eller klicka på förarens namn för att se årets tävlingsresultat:
Helene Apelqvist Charlotte Erngren Gun Holmberg
Anna-Mia Jonsson Gunnel Landsberg Anja Skog 

Se tidigare års resultat: ------------------------------------------------------------------------------

2019  -  Alla grenar
2018  -  Bruks    Lydnad    Rally    Agility    Nosework    Utställning  -  2018

2017  -  Bruks    Lydnad    Rally    Agility    Nosework    Utställning  -  2017
2016  -  Bruks    Lydnad    Rally    Agility         ------               ------       -  2016
2015  -  Bruks    Lydnad    Rally    Agility         ------               ------       -  2015
2014  -  Bruks    Lydnad    Rally    Agility         ------         Utställning  -  2014
2013  -  Bruks    Lydnad    Rally    Agility         ------               ------       -  2013
2012  -  Bruks    Lydnad    Rally    Agility         ------         Utställning  -  2012

 

             

      

 Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola

NOSEWORK

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
200118 Fagersta TEM B 1 75 2 29 SSE 5,0
200209 Botkyrka TEM B 1 100 0 6 Diplom 9,0

 

            

 

  Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa

RALLYLYDNAD

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Merit
Poäng
200125 Motala M 80 28   2,0

 

 Alice

Gun Holmberg & Alice

LYDNAD

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Poäng
200222 Haninge 1 260,0 5 1   8,13 9,0

 

 Gun Holmberg & Sally

Gun Holmberg & Sweetsadness

 

Chaska

Anna-Mia Jonsson & Chaska Korítsi

RALLYLYDNAD

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Merit
Poäng
200125 Motala M 95 10 Kval 12,0 

 

Wayra

Anna-Mia Jonsson & Lovlipon Cayenne

RALLYLYDNAD

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Merit
Poäng
200125 Motala M 83 27   2,0
200125 Motala M 72 21   2,0

 

Tyra

Gunnel Landsberg & Chipsmakers I Natt Är Jag Din

NOSEWORK

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
200118 Fagersta TEM B 1 75 4 39   2,0

 

Krydds Driva mindre fil

Anja Skog & Krydds Driva

RALLYLYDNAD

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Merit
Poäng
200213 Kungsör F 92 8 Kval 6,0
200213 Kungsör F 97 5 Kval  6,0

 

Vi gratulerar

Ros2

 -

 

Bästa brukshund 2019
Madeleine Fantl & Maxi

Bästa lydnadshund 2019
Madeleine Fantl & Maxi

Bästa rallylydnadshund 2019
Eva Rangwe & Edvin

Bästa agilityhund 2019
Helene Apelqvist & Cleo

Bästa noseworkhund 2019
Helene Apelqvist & Dixie

Bästa utställningshund 2019
Madeleine Fantl & Maxi

Bästa allroundhund 2019
Madeleine Fantl & Maxi

Årets Högrehund 2019
Inget ekipage

Årets Lägrehund 2019
Inget ekipage

Årets Appellhund 2019
Kerstin Thuvesson & Cassie

 

Klubbmästare 2019

BRUKS Kerstin Thuvesson & Cassie
LYDNAD Helene Apelqvist & Dixie
RALLY Eva Rangwe & Snövit
AGILITY Helene Apelqvist & Cleo
NW Helene Apelqvist & Dixie

 

Blåbärsmästare 2019

BRUKS Angelina Haller & Uffra
LYDNAD Olle Park & Arina
RALLY Anja Skog & Driva
AGILITY Ingrid Wigur & Helga
NW Gun Holmberg & Alice

 

Läs hela resultatlistan för vandringspriserna här.
Läs hela resultatlistan för klubbmästerskapet här.