Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

170312 Rottw.kl M 82 15    
170318 Väsby M 78 24    
170909 Södertälje M 99 2 Cert  
170909 Södertälje M 90 12 Cert  
170930 Södertälje LKK M 95 9 SE RallyCh  
170930 Södertälje LKK M 99 4 Cert  
171007 Gamleby M 63      
171007 Gamleby M 70      
171217 Älvsjö M 79 24   293

Camilla Bermell & Metal Staff Battle Hymn

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

170520
Hölö M 91   Cert  
170725
Ödeshög M 54      
170725
Ödeshög M 90   Cert  
170827
Åtvidaberg M 84      
170903
Valdersmarsvik M 81      
171210
Kungsör M 67     265 

Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

Agnes Anita Karlsson

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

170506 Köping
F 95   Kval  
170506 Köping
F 88   Kval  
170513 Västerås F 81 15 Kval  
170513 Västerås F 74 11    
170514 Flen  89 8 RLDF  
170610 Södertälje  95 3 Kval  
170802 Flen F 99 1 Kval  
170802 Flen F 93 4 Kval 289

Anna Nahlbom & Dunderhakes Bella

Anna Nahlbom o Bella

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

170930 EHDK N 95 Kval  95

Cecilia Palmaer & Stawaskogens Ultra

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

170610 Södertälje LKK F 90 9 Kval  
170930 Eskilstuna F 93 8 Kval  
170930 Eskilstuna F 84 9 RLDF 267

Vi gratulerar

Ros2

Helene Apelqvist & Cleo

Svenskt rallylydnadschampionat

 Anita Karlsson & Agnes

Rallylydnadsdiplom Fortsättningsklass

Cecilia Palmaer & Troja

Rallylydnadsdiplom Fortsättningsklass

 

 Klubbmästare 2017

1

Helene Apelqvist & Cleo

97

2

Anita Karlsson & Agnes

80

3

Angelina Haller & Uffra

30

4

Angelina Haller & Dabih

00

 

 Bästa rallylydnadshund 2017

1

  Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola

293

2

  Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

289

3

  Cecilia Palmaer & Stawaskogens Ultra

267

4

  Camilla Bermell & Metal Staff Battle Hymn

265

5

  Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa

224

Klubbmästerskap och vandringspriser

prispall

Här kan du läsa statuterna:

 Bästa rallylydnadshund

2018
Camilla Bermell & Blixtrande Staffar Chili
2017
Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola
2016
Cecilia Palmaer & Stawaskogens Ultra
2015
Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa
2014
Lena Wistrand & Tassa
2013
Sandra Axnér & Molly
 

 Klubbmästare

2018
Eva Rangwe & Snövit
2017
Helene Apelqvist & Cleo
2016
Lovisa Björkman & Ester
2015
Charlotte Erngren & Lisa
2014
Anja Skog & Rosie
2013
Elisabet Areskoug & Gossi
 

 Blåbärsmästare

2018
Anja Skog & Driva 

 

Det händer ibland att formulär som skickas via hemsidan inte kommer fram.
 
I vissa fall spärras mailen även innan de ens kommer fram till inkorgen hos några e-postleverantörer, och då kommer de inte ens till skräpposten.
 
Hör av er om ni inte får svar inom en vecka eller om ert resultat inte finns på hemsidan inom en vecka. Då kan vi leta upp ert skickade formulär med alla detaljer ni har skrivit.
 
Skriv ett mail till webbmastern: jyckesnack@hotmail.com eller ring: 073-746 25 15

Rapportera tävlingsresultat - Rallylydnad

Skicka in formuläret när du har nya tävlingsresultat så är du med och tävlar om klubbens vandringspriser och bidrar till klubbens tävlingsstatistik i distriktet. Längst ner väljer du om ditt resultat ska synas på hemsidan.

OBS! Resultat kommer inte in automatiskt, inte heller nya tävlingsekipage. Vill du vara med på hemsidan måste du skicka in detta formulär.