Helene Apelqvist & Sheepeye's Milk Black Isola

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160501 Tyresö A 63      
160525 Björnlunda A 86   Kval  
160611 Södertälje A 81   Kval  
160611 Södertälje A 87   Kval  
160703 Stockholm A 93   Kval 266

Lovisa Björkman & Blixtra Alberta

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

161008 Eskilstuna F 62      
161119 Upplands-Väsby F 90   Kval  
161211 Kungsör F 90   Kval 242

Lovisa Björkman & Porques Ester

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

161008 Eskilstuna F 98   Kval  
161119 Upplands-Väsby F 82   Kval  
161211 Kungsör F 83   Kval 263

Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160702 Gnesta
A 74 10 Kval  
160702 Gnesta A 94 5 Kval 168

Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160702 Gnesta
N 77 15
Kval  
160702 Gnesta
N 83  11 Kval  
161008 Eskilstuna N 76   Kval  
161008 Eskilstuna N 86   Kval 246

Anita Karlsson & Lecihas Taking You Higher

Anita Karlsson o Rocky

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160702 Gnesta A 40      
160702 Gnesta A 31      
161008 Eskilstuna A 38     109

Anja Skog & Shourouks Sharifa Asma

Kamera 013

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160410 Bro-Håbo
M 62      
160410 Bro-Håbo
M 73   Kval 135

Camilla Thörner & Metal Staff Battle Hymn

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160522 Falun M 76   Kval   
160522 Falun M 72   Kval  
160821 Katrineholm M 75   RLDM  
160821 Katrineholm M 49     223

Vi gratulerar

Ros2

Anne Hellstedt & Vittra

RALLYLYDNADSDIPLOM MÄSTARKLASS

Camilla Thörner & Blixten

RALLYLYDNADSDIPLOM MÄSTARKLASS

Anne Hellstedt & Vittra

Uppflyttning till Mästarklass

Helene Apelqvist & Cleo

Uppflyttning till Mästarklass

Lovisa Björkman & Ester

Uppflyttning till Avancerad klass

Cecilia Palmaer & Troja

Uppflyttning till Fortsättningsklass 

Anita Karlsson & Agnes

Uppflyttning till Fortsättningsklass

 

 Klubbmästare 2016

1

Lovisa Björkman & Ester

92

2

Anja Skog & Rosie

90

3

Cecilia Palmaer & Troja

76

4

Linnea Eriksson & Desti

73

5

Ingeli Karlholm & Aylin

25

 

 Bästa rallylydnadshund 2016

1

Cecilia Palmaer & Stawaskogens Ultra

281

2

Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola

266

3

Lovisa Björkman & Porques Ester

263

4

Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

246

5

Anne Hellstedt & Bluenosers Baltic Beatrice

244

6

Lovisa Björkman & Blixtra Alberta

242

7

Camilla Thörner & Metal Staff Battle Hymn

223

8

Anita Karlsson & Leciha's Taking You Higher

109

Linnea Eriksson & Koxpomonas Destiny Girl

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160918 Flen N 61     61 

Charlotte Erngren & Moa

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160702 Gnesta N 89 6 Kval  
160702 Gnesta N 72 9 Kval 161

Anne Hellstedt & Bluenosers Baltic Beatrice

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160606 Katrineholm A 73   Kval  
160708 Karlstad A 85   Kval  
160708 Karlstad A 72   Kval  
160805 Karlstad M 81   Kval  
160807 Örebro M 60      
160807 Örebro M 78   Kval  
160904 Nyköping M 18      
160904 Nyköping M 70   RLDM  
160910 Norrköping M 52     244

Cecilia Palmaer & Stawaskogens Ultra

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160702 Gnesta
N 78 14
Kval  
160702 Gnesta
N 95 5 Kval  
161008 Eskilstuna N 92 15 Uppfl  
161008 Eskilstuna N 94 4 Uppfl 281

Camilla Thörner & Blixtrande Staffar Chili

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Merit

Total

160522 Falun
F 94   Kval   
160522 Falun F 73   Kval  167