Resultat Nose Work-tävlingar 2018

Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola

Plats för bild 

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
180210
Norrköping TSM 1
100 0 8 Diplom+SSE
102  
180329
Gålö TSM 1 75 0 12   75  
180501
Gnesta TSM 1 75 1 5   75 252

Camilla Bermell & Blixtrande Staffar Chili

Plats för bild 

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
180106 Göteborg TSM 2 87,5 3 4   131,25  
180705 Gnesta TSM 2 30,0 6 21   45,00 176,25

Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Inka

Mia o Inka

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
180121 Katrineholm DP         Godkänt 10  
180501 Gnesta TSM 1 50 3 11   50 60

Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa

Plats för bild 

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
180324 Enhörna TSM 1 75 2   SSE 77  
180329 Ösmo TSM 1 50 2     50 127

Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham

Madeleine Fantl o Maxi ny

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
181014 Södertälje DP         Godkänt 10 10

Mette Handler & Gungner's Unn

Plats för bild 

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
180424 Gnesta-Trosa DP         Godkänt 10 10

Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

Agnes Anita Karlsson

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
181006 Nås TSM 1 100 0 11 Diplom 100  
181013 Västerås TSM 1 75 2 29   75  
181104 Nynäshamn TSM 1 100 0 15   100 275

Yvonne Karlsson & Nova Morgonstjärna

Plats för bild 

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
180121 Katrineholm DP         Godkänt 10 10

Gunnel Landsberg & Chipsmaker I Natt Är Jag Din

Plats för bild 

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
180121 Katrineholm DP         Godkänt 10 10

Anna Nahlbom & Happy Pearls Fairy Tale Of Madicken

Anna Nahlbom o Madicken

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
180501
Gnesta TSM 1 50 4 13   50 50 

Susanna Parviainen & Swefarms festliga Essie

Susanna Parviainen o Essie

Datum
Plats
Tävl
Klass
Poäng
Fel
Plac
Merit
Poäng
Total
180317
Jursta-Nynäsha TSM 1 75 0 14 Diplom 75  
180325 Sundbyb-Solna TSM   1 100 3 Diplom 100  
180425
Gnesta/Trosa TEM 1 100 0 5 Diplom 100 275

Vi gratulerar

Ros2

   

 

 Klubbmästare 2018

1
Mia Cangren Malmberg & Inka
100,0
  0
1.58
2
Susanna Parviainen & Essie
100,0
0
2.40
3
Helene Apelqvist & Cleo
75,0
2
4.09
4
Camilla Bermell & Chili
62,5
3
8.08

 

 Blåbärsmästare 2018

1
Angelina Haller & Uffra
50,0
  0
0.27
2
Mette Handler & Uni
50,0
  0
1.03
3
Minna Parviainen & Essie
50,0
  0
1.10
4
Yvonne Karlsson & Nova
50.0
  0
1.14
Ewa Carlsson & Blicka
25,0
  2
3.50
Stefan Skog & Tintin
0,0
  2
6.00
Anneli Härell & Herman
0,0
  4
6.00
Patricia Leeman & Saga
0,0
  4
6.00

 

 Bästa noseworkhund 2017

1
 Camilla Bermell & Blixtrande Staffar Chili
506,25
2
 Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola
285,00

Klubbmästerskap och vandringspriser

prispall

Här kan du läsa statuterna:

 Bästa noseworkhund

2017
Camilla Bermell & Blixtrande Staffar Chili

 

 Klubbmästare

2018
Mia Cangren Malmberg & Inka

 

 Blåbärsmästare

2018
Angelina Haller & Uffra

 

Det händer ibland att formulär som skickas via hemsidan inte kommer fram.
 
I vissa fall spärras mailen även innan de ens kommer fram till inkorgen hos några e-postleverantörer, och då kommer de inte ens till skräpposten.
 
Hör av er om ni inte får svar inom en vecka eller om ert resultat inte finns på hemsidan inom en vecka. Då kan vi leta upp ert skickade formulär med alla detaljer ni har skrivit.
 
Skriv ett mail till webbmastern: jyckesnack@hotmail.com eller ring: 073-746 25 15

Rapportera tävlingsresultat - Nose Work

Skicka in formuläret när du har nya tävlingsresultat så är du med och tävlar om klubbens vandringspriser och bidrar till klubbens tävlingsstatistik i distriktet. Längst ner väljer du om ditt resultat ska synas på hemsidan.

OBS! Resultat kommer inte in automatiskt, inte heller nya tävlingsekipage. Vill du vara med på hemsidan måste du skicka in detta formulär.