Resultat lydnadstävlingar 2018

Angelica Adolfsson & Bergsandens Pennys Månviva

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180812 Eskilstuna 1 217,0 6 3   6,78  
180812 Eskilstuna 1 301,0 1 1   9,41 10,41

Angelica Adolfsson & Jippikajejs Atchi Prosit

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180812 Eskilstuna Start 173,0 1 Uppfl   8,65  
180812 Eskilstuna Start 182,5 1 Uppfl   9,13 9,63

Maarit Bäcklander & Ojoys Macduff

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180607 Flen 2 97,5 2     3,05  
180620 Gnesta 2 69,0 3     2,16  
181110 Flen 2 120,0 4     3,75 3,75

Charlotte Erngren & Moa

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180607  Flen Start 188,0 2 Uppfl   9,40 9,90 

Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180714 Flen 2 231,0 2 2   7,22  
180715 Flen 2 279,0 1 1   8,72 10,22

Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham

Madeleine Fantl o Maxi ny

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180606 Flen 3 222,0 9 3   6,94  
180818 Mjölby 3 242,5 2 2   7,58  
180930 Flen 3 225,5 2 2   7,05  
181013 Vadstena 3 262,5 1 1   8,20 10,20

Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

Agnes Anita Karlsson

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180106 Fagersta Start 157,0 11 Godk     7,85  
180714 Flen Start 161,5 4 Uppfl   8,08  
180819 Hörby Start 160,0 9 Uppfl   8,00  
181110 Flen Start 176,0 3 Uppfl   8,80 9,30

Gunnel Landsberg & Chipsmaker I Natt Är Jag Din

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180607 Flen Start 147,5 8 Godk   7,38 7,38
180815 Gnesta Start 130,0 9 Godk   6,50  
180909 Eskilstuna 1 154,5 6     4,83  
181111 Flen 1 230,0 3 2   7,19  

Camilla Mangnäs & Huntrets Kejsarbeckasin

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180607 Flen Start 188,5 1 Uppfl   9,43  9,93
180620 Gnesta Start 165,0 3 Uppfl    8,25   
180714 Flen Start 172,0 2 Uppfl  LD  8,60   
180715 Flen Start 187,0 1 Uppfl   9,35   

Camilla Mangnäs & Kicki

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180606 Flen 1 267,5 3 1   8,36 9,36

Eva Rangwe & Chrisun's Edvin

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180714 Flen 3 223,5 9 3   6,98 6,98

Kerstin Thuvesson & Decorous Capable Caprice

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Med
Bästa
180714  Flen Start 167,5 3 Uppfl   8,38 8,88 

Vi gratulerar

Ros2

 

 Camilla Mangnäs & Dobby
LD Start 

 

 Klubbmästare 2018

1  
Angelica Adolfsson & Jippi
8,93
2  
 Eva Rangwe & Edvin
8,07
3  
 Gunnel Landsberg & Tyra
7,73
4  
 Angelica Adolfsson & Atchi Prosit 
7,65
5  
 Eva Rangwe & Snövit 
7,25
6  
 Madeleine Fantl & Maxi 
7,18
7  
 Eva Rangwe & Bror
6,75
8  
 Margareta Palmstierna & Happy
6,65
9  
 Mia Cangren Malmberg & Inka
5,23 
10  
 Maarit Bäcklander & Spot 
3,09
 
 Camilla Bermell & Chili
Bröt

 

 Blåbärsmästare 2018

1  
 Hillevi Lööw & Lotta
7,40
2  
 Ingrid Wigur & Helga
6,90
3  
 Yvonne Karlsson & Nova
5,85
4  
 Angelina Haller & Uffra
5,40
5  
 Patricia Leeman & Saga
1,00

 

 Bästa lydnadshund 2017

1
  Camilla Mangnäs & Kicki
9,95
2
  Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham
9,84
3
  Anna Nahlbom & Dunderhakes Bella
9,75
4
  Johanna Seger & Hyttbackens Scharles
9,65
5
  Susanne Svensson & Bygget's Mozart
9,00
6
  Camilla Bermell & Blixtrande Staffar Chili
8,93
7
  Gunnel Landsberg & Chipsmakers I Natt Är Jag Din
8,90
8
  Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt
8,80 
9
  Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Inka
8,68 
10
  Lovisa Björkman & Blixtra Alberta
8,60 
10
  Cecilia Palmaer & Stawaskogens Ultra
8,60 
12
  Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola
7,88 
13
  Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa
7,66 
14
  Angelica Adolfsson & Bergsandens Penny Månviva
7,36 
15
  Charlotte Erngren & Moa
7,33 
16
  Lovisa Björkman & Blixtra Angiolina
7,25 
17
  Susanne Svensson & Bygget's Lizzie
7,00 

Klubbmästerskap och vandringspriser

prispall

Här kan du läsa statuterna:

 Bästa lydnadshund

2017
Camilla Mangnäs & Kicki
2016
Nina Karlsson & Chesslandet's Beyonce
2015
Annika Wijkström & Spinnrockens Minty
2014
Anja Skog & Krydds Dolly
2013
Anja Skog & Krydds Driva
2012
Anja Skog & Krydds Dolly

 

 Klubbmästare

2018
Angelica Adolfsson & Jippi
2017
Lilian Säfwe & Baro
2016
Susanne Svensson & Lizzie
2015
Gunnel Landsberg & Tyra
2014
Charlotte Erngren & Lisa
2013
Charlotte Erngren & Fendi
2012
Inget KM genomfördes

 

 Blåbärsmästare

2018
 Hillevi Lööw & Lotta

 

Det händer ibland att formulär som skickas via hemsidan inte kommer fram.
 
I vissa fall spärras mailen även innan de ens kommer fram till inkorgen hos några e-postleverantörer, och då kommer de inte ens till skräpposten.
 
Hör av er om ni inte får svar inom en vecka eller om ert resultat inte finns på hemsidan inom en vecka. Då kan vi leta upp ert skickade formulär med alla detaljer ni har skrivit.
 
Skriv ett mail till webbmastern: jyckesnack@hotmail.com eller ring: 073-746 25 15

Rapportera tävlingsresultat - Lydnad

Skicka in formuläret när du har nya tävlingsresultat så är du med och tävlar om klubbens vandringspriser och bidrar till klubbens tävlingsstatistik i distriktet. Längst ner väljer du om ditt resultat ska synas på hemsidan.

OBS! Resultat kommer inte in automatiskt, inte heller nya tävlingsekipage. Vill du vara med på hemsidan måste du skicka in detta formulär.