Angelica Adolfsson & Bergsandens Pennys Månviva

Plats för bild 

Datum
Plats
Klass
Poäng
Plac
Pris
Merit
Medel
Total
170416 Katrineholm 1 187,0 5     5,84  
170715 Flen 1 150,5 7     4,70  
170716 Flen 1 189,0 7     5,91  
170909 Eskilstuna 1 235,5 4 2   7,36 7,36
170916 Norrköping 1 235,0 1 2   7,34  
171001 Flen 1 224,0 1 2   7,00  
171008 Norrköping 1 222,5 5 3   6,95  
171211 Flen 1 233,5 2 2   7,30  

Camilla Bermell & Blixtrande Staffar Chili

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170408 Norrköping Start 150,0   Godk    7,50  
170409 Söderköping Start 151,5   Godk   7,58  
170416 Katrineholm Start 168,5   Uppfl   8,43 8,93
170423
Arboga Start 159,5   Godk   7,98  

Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Inka

Mia o Inka

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170805 Eskilstuna Start 163,5 4 Uppfl   8,18  8,68
170805 Eskilstuna Start 145,0 7 Godk   7,25  

Eva Eriksson & Kafati's Catch You Later

Eva Eriksson o Selma

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170608 Flen 2 191,0 2 0   5,97  

Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham

Madeleine Fantl o Maxi ny

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170325 Vadstena 2 246,5 2 2   7,70  
170429 Finspång 2 239,0 1 2   7,47  
170525 Mjölby 2 258,5 2 1   8,08  
170608 Flen 2 193,0 1 3   6,03  
170622 Gnesta 2 256,0 2 1   8,00  
170715 Flen 2 216,5 6 3   6,77  
170716 Flen 2 254,0 2 2   7,94  
170819 Mjölby 2 267,0 1 1 LD  8,34 9,84

Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

Agnes Anita Karlsson

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170408 Norrköping Start 150,5   Godk   7,53  
170519 Nyköping Start 126,0 7 Godk   6,30  
170608 Flen Start 165,0 4 Uppfl   8,25  
170614 Enköping Start 118,0 7     5,90  
170621 Köping Start 162,5 3 Uppfl   8,13  
170715 Flen Start 118,0 22     5,90  
170716 Flen Start 159,5 14 Godk   7,98  
170813 Västerås Start 118,0 13     5,90  
171111 Flen Start 166,0 4 Uppfl LD 8,30 8,80 

Gunnel Landsberg & Chipsmakers I Natt Är Jag Din

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170304 Fagersta Start 163,0 9 Uppfl   8,15  
170608 Flen Start 168,0   Uppfl   8,40  
170715 Flen Start 156,5   Godk   7,83  
170716 Flen Start 168,0   Uppfl LD  8,40 8,90

Camilla Mangnäs & Kicki

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170830 Gnesta Start 189,0 1 Uppfl   9,45  9,95
170903 Katrineholm Start 182,0 1 Uppfl   9,10  

Anna Nahlbom & Dunderhakes Bella

Anna Nahlbom o Bella

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170514 EHDK Start 166,0 7 Uppfl   8,30  
170514 EHDK Start 142,0 18 Godk   7,10  
170608 Flen Start 173,5 1 Uppfl   8,68  
170727 Pudel-SM Start 137,0 14 Godk   6,85  
170903 Katrineholm Start 157,0 3 Godk   7,85  
170909 EHDK Start 185,0 2 Uppfl LD 9,25 9,75

Cecilia Palmaer & Stawaskogens Ultra

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170428 Nyköping Start 157,5 3 Godk   7,88  
170608 Flen Start 162,0 6 Uppfl   8,10 8,60 
170903 Katrineholm Start 159,0 2 Godk   7,95  

Johanna Seger & Hyttbackens Scharles

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170514 Eskilstuna Start 183,0 2 Uppfl   9,15 9,65

Susanne Svensson & Bygget's Lizzie

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170716 Flen 1 224,0 4 2   7,00 7,00
170903 Katrineholm 1 218,0 3 3   6,81  

Susanne Svensson & Bygget's Mozart

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

170716 Flen Start 170,0 7 Uppfl   8,50 9,00
170903 Katrineholm 1 192,0 4 3   6,00  

Vi gratulerar

Ros2

 

Madeleine Fantl & Maxi
LD 2 
Anna Nahlbom & Bella
LD Start
Anita Karlsson & Agnes
LD Start
Gunnel Landsberg & Tyra
LD Start

 

 Klubbmästare 2017

1
Lilian Säfwe & Baro
8,08
2
Anja Skog & Driva
7,80
3
Mia Cangren Malmberg & Inka
6,03
4
Helene Apelqvist & Cleo
5,72

 

 Bästa lydnadshund 2017

1
  Camilla Mangnäs & Kicki
9,95
2
  Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham
9,84
3
  Anna Nahlbom & Dunderhakes Bella
9,75
4
  Johanna Seger & Hyttbackens Scharles
9,65
5
  Susanne Svensson & Bygget's Mozart
9,00
6
  Camilla Bermell & Blixtrande Staffar Chili
8,93
7
  Gunnel Landsberg & Chipsmakers I Natt Är Jag Din
8,90
8
  Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt
8,80 
9
  Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Inka
8,68 
10
  Lovisa Björkman & Blixtra Alberta
8,60 
10
  Cecilia Palmaer & Stawaskogens Ultra
8,60 
12
  Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola
7,88 
13
  Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa
7,66 
14
  Angelica Adolfsson & Bergsandens Penny Månviva
7,36 
15
  Charlotte Erngren & Moa
7,33 
16
  Lovisa Björkman & Blixtra Angiolina
7,25 
17
  Susanne Svensson & Bygget's Lizzie
7,00 

Klubbmästerskap och vandringspriser

prispall

Här kan du läsa statuterna:

 Bästa lydnadshund

2018
Angelica Adolfsson & Bergsandens Pennys Månviva
2017
Camilla Mangnäs & Kicki
2016
Nina Karlsson & Chesslandet's Beyonce
2015
Annika Wijkström & Spinnrockens Minty
2014
Anja Skog & Krydds Dolly
2013
Anja Skog & Krydds Driva
2012
Anja Skog & Krydds Dolly

 

 Klubbmästare

2018
Angelica Adolfsson & Jippi
2017
Lilian Säfwe & Baro
2016
Susanne Svensson & Lizzie
2015
Gunnel Landsberg & Tyra
2014
Charlotte Erngren & Lisa
2013
Charlotte Erngren & Fendi
2012
Inget KM genomfördes

 

 Blåbärsmästare

2018
 Hillevi Lööw & Lotta

 

Det händer ibland att formulär som skickas via hemsidan inte kommer fram.
 
I vissa fall spärras mailen även innan de ens kommer fram till inkorgen hos några e-postleverantörer, och då kommer de inte ens till skräpposten.
 
Hör av er om ni inte får svar inom en vecka eller om ert resultat inte finns på hemsidan inom en vecka. Då kan vi leta upp ert skickade formulär med alla detaljer ni har skrivit.
 
Skriv ett mail till webbmastern: jyckesnack@hotmail.com eller ring: 073-746 25 15

Rapportera tävlingsresultat - Lydnad

Skicka in formuläret när du har nya tävlingsresultat så är du med och tävlar om klubbens vandringspriser och bidrar till klubbens tävlingsstatistik i distriktet. Längst ner väljer du om ditt resultat ska synas på hemsidan.

OBS! Resultat kommer inte in automatiskt, inte heller nya tävlingsekipage. Vill du vara med på hemsidan måste du skicka in detta formulär.