Angelica Adolfsson & Bergsandens Pennys Månviva

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160108 Hallsberg I 162,0 7 1   8,10  
160109 Hallsberg I 155,5 10 2   7,78 15,88

Reine Andersson & Goldmaster's Highland Queen

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160227 Kungsör II 108,0   3   5,40  
160903 Nyköping II 147,5 1 2   7,38  
160910 EHDK II 160,0 3 1 LP 8,00  
161030 Hallsberg II 125,5 6 3   6,28  
161105 Söderköping II 135,5 5 3   6,78  
161106 Katrineholm III 141,0   0   4,41  
161112 Flen III 147,0   0   4,59 22,16

Helene Apelqvist & Sheepeye's Milk Black Isola

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160709 Flen II 153,5   2   7,68  
160710 Flen II 160,5   1   8,03  15,71

Lovisa Björkman & Blixtra Alberta

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160416 Motala I 104,5   3   5,23  
160615 Katrineholm I 164,5   1   8,23  
160616 Skultuna I 147,0   2   7,35  
160917 Bålsta I 144,5   2   7,23  
160917 Bålsta I 144,0   2   7,20  
161126 Kungsör I 122,0   3   6,10  
161126 Kungsör I 142,0   2   7,10 22,81

Lovisa Björkman & Porques Ester

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160917 Bålsta III 210,5   3   6,58 6,58 

Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Greta

Greta uppletande 2

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160402 Söderköping III 136,5   0   4,27  
160408 Norrköping III 248,5   2   7,77  
160518 Gnesta III 161,5   0   5,05  
160615 Katrineholm III 162,0   0   5,06  
161016 Gnesta III 180,0   0   5,63  
161023 Norrköping III 198,5   3   6,20 19,60

Eva Eriksson & Kafati's Catch You Later

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160507 Askersund III 196,5   3   6,14  
160521 Rättvik III 208,5   3   6,52  
160609 Flen III 217,0 3 3   6,78 19,44 

Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160709 Flen III 229,0   2   7,16  
160710 Flen III 254,0   2   7,94 15,10 

Nina Karlsson & Chesslandet's Beyonce

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160408 Norrköping II 165,5   1   8,28  
160417 Norrköping II 134,0   3   6,70  
160524 Söderköping II 139,0   3   6,95  
160531 Linköping II 138,0   3   6,90  
160608 Flen II 149,0   2   7,45  
160610 Arboga II 124,5   3   6,23  
160615 Katrineholm II 140,0   2   7,00  
160621 Söderköping II 141,5   2   7,08 22,81

Nina Karlsson & Vitmåran's Dennis

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160505 EHDK II 105,5   3   5,28 5,28 

Gunnel Landsberg & Chipsmakers I Natt Är Jag Din

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160214 Katrineholm I 125,5   3   6,28  
160609 Flen I 136,0   3   6,80 13,08

Johanna Seger & Hyttbackens Scharles

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

161122 Söderköping I 144,5   2   7,23 7,23 

Anja Skog & Krydds Driva

Krydds Driva mindre fil

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160228 Apollogrupp E 206,5  4 3   6,45  
160910 EHDK E 197,5 11 3   6,17  
160910 EHDK E 218,5 9 3   6,83  
161015 Köping E 204,0 7 3   6,38  
161127 Kungsör E 155,5   0   4,86 19,66

Susanne Svensson & Bygget's Lizzie

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160505 Norrköping II 140,5   2   7,03 7,03 

Susanne Svensson & Bygget's Mozart

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160505 Norrköping I 119,0   3   5,95  
160709 Flen I 133,5   3   6,68 12,63

Åse Winhammar & Searover D's Miss Marion

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160609 Flen I 157,0   2   7,85 7,85 

Lena Wistrand & Tassa

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

161112 Flen I 167,0   1   8,35 8,35 

Annica Öberg & Swedehof's Duett

Plats för bild 

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Med

Total

160617 Torsåker II 147,5   2   7,38 7,38 

Vi gratulerar

Ros2

 Reine Andersson & Tindra

LP2

 

 Klubbmästare 2016

1

Susanne Svensson & Lizzie

7,55

2

Mia Cangren Malmberg & Greta

7,19

3

Anja Skog & Driva

6,88

4

Susanne Svensson & Mozart

6,55

5

Eva Eriksson & Selma

6,38

 

 Bästa lydnadshund 2016

1

Nina Karlsson & Chesslandet's Beyonce

22,81

2

Lovisa Björkman & Blixtra Alberta

22,81

3

Reine Andersson & Goldmaster's Highland Queen

22,16

4

Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham

20,27

5

Anja Skog & Krydds Driva

19,66

6

 Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Greta

19,60

7

 Eva Eriksson & Kafati's Catch You Later

19,44

Klubbmästerskap och vandringspriser

prispall

Här kan du läsa statuterna:

 Bästa lydnadshund

2018
Angelica Adolfsson & Bergsandens Pennys Månviva
2017
Camilla Mangnäs & Kicki
2016
Nina Karlsson & Chesslandet's Beyonce
2015
Annika Wijkström & Spinnrockens Minty
2014
Anja Skog & Krydds Dolly
2013
Anja Skog & Krydds Driva
2012
Anja Skog & Krydds Dolly

 

 Klubbmästare

2018
Angelica Adolfsson & Jippi
2017
Lilian Säfwe & Baro
2016
Susanne Svensson & Lizzie
2015
Gunnel Landsberg & Tyra
2014
Charlotte Erngren & Lisa
2013
Charlotte Erngren & Fendi
2012
Inget KM genomfördes

 

 Blåbärsmästare

2018
 Hillevi Lööw & Lotta

 

Det händer ibland att formulär som skickas via hemsidan inte kommer fram.
 
I vissa fall spärras mailen även innan de ens kommer fram till inkorgen hos några e-postleverantörer, och då kommer de inte ens till skräpposten.
 
Hör av er om ni inte får svar inom en vecka eller om ert resultat inte finns på hemsidan inom en vecka. Då kan vi leta upp ert skickade formulär med alla detaljer ni har skrivit.
 
Skriv ett mail till webbmastern: jyckesnack@hotmail.com eller ring: 073-746 25 15

Redovisa tävlingsresultat

Skicka in formuläret när du har nya tävlingsresultat så uppdateras hemsidan! Har du skickat in detta formulär behöver du inte fylla i en gul lapp i klubbstugan.

OBS! Resultat kommer inte in automatiskt, inte heller nya tävlingsekipage. Vill du vara med på hemsidan måste du skicka in detta formulär.

Du ska använda formuläret för resultatrapportering till klubben även om du inte vill synas på hemsidan.


 

  

 

 

 






 














 

 



 
































 


 

 

 

 

 

 

 


 

OBS! Har du tävlat rallylydnad måste du även lämna in en kopia av protokollet om du vill vara med och tävla om klubbens vandringspriser.