Reine Andersson & Goldmaster's Highland Queen

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150202 Nyköping
II 155,0   2   7,75  
150509 Eskilstuna II 112,0   3   5,60  
150517 Hallstahammar II 107,5   3   5,38  
150610 Flen II 96,0   0   4,80  
150711 Flen II 107,5   3   5,38  
150712 Flen II 161,5   1   8,08  
150927 Ljungby II 160,0   1   8,00  
151004 Flen II 154,5   2   7,73  
151107 Katrineholm II 138,0   3   6,90 23,83

Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150321 Kungsör
II 162,5 7 1   8,13 8,13

Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Greta

 Greta uppletande 2

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150717 Bro-Håbo
III 130,0 8 0   4,06 4,06

Charlotte Erngren & Sibbofjärdens Lisa

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150523 Finspång III 132,0   0   4,13 4,13

Nina Karlsson & Chesslandet's Beyonce

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150712 Flen II 152,0   2   7,60  
150805 Örebro II 149,5   2   7,48  
150808 Eskilstuna II 98,5   0   4,93  
151018 Arboga II 127,5   3   6,38  
151107 Katrineholm II 149,0   2   7,45 22,53

Gunnel Landsberg & Chipsmakers I Natt Är Jag Din

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150611 Flen I 110,0   3   5,50  
150819 GTBK
I 122,0 7 3   6,10 11,60

Nina Pohl & Windedos Cobbler

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150611 Flen
I 181,5 4 1   9,08  
150711 Flen
II 123,0   3   6,15  
150904 Håverud
II 80,5   0   4,03 19,26

Anja Skog & Krydds Driva

Krydds Driva mindre fil

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150426 Botkyrka
III 233,0 4 2   7,28  
150430 Sthlm Södra
III 236,5 2 2   7,39  
150604 Surahammar
III 256,5 3 1   8,02  
150627 Nynäshamn
III 249,5 2 2   7,80  
150628 Nynäshamn
E 189,5 15 0   5,92  
150808 Eskilstuna
E 237,0 8 2   7,41 23,23

Kristina Sydorw & Qubaz Elninjo

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150819 GTBK I 132,0   3   6,60 6,60

 

Vi gratulerar

Ros2

 Annika Wijkström & Spinnrockens Minty

 LP 1

 

 Klubbmästare 2015

1

Gunnel Landsberg & Tyra

9,10

2

Annika Wijkström & Minty

8,95

3

Åse Winhammar & Cindy

8,45

4

Heléne Apelqvist & Cleo

7,55

5

Mia Cangren Malmberg & Greta

7,33

6

Anja Skog & Driva

5,92

7

 Lilian Säfwe & Baro

5,90

8

Charlotte Erngren & Lisa

5,81

 

 Bästa lydnadshund 2015

1

Annika Wijkström & Spinnrockens Minty

25,46

2

Nina Pohl & Windedos X-mas Joy

25,44

3

Reine Andersson & Goldmaster's Highland Queen

23,83

4

Anja Skog & Krydds Driva

23,23

5

Nina Karlsson & Chesslandet's Beyonce

22,53

6

 Nina Karlsson & Vitmårans Dennis

20,85

7

 Nina Pohl & Windedos Cobbler

19,26

Klubbmästerskap och vandringspriser

prispall

 Klubbmästare

2015

Gunnel Landsberg & Tyra

2014

Charlotte Erngren & Lisa

2013

Charlotte Erngren & Fendi

2012

Inget KM genomfördes

 

 Bästa lydnadshund

2015

Annika Wijkström & Spinnrockens Minty

2014

Anja Skog & Krydds Dolly

2013

Anja Skog & Krydds Driva

2012

Anja Skog & Krydds Dolly


 

Här kan du läsa statuterna:

Nina Karlsson & Vitmåran's Dennis

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150624 Katrineholm II 166,0   1   8,30  
151004 Flen II 118,0   3   5,90 14,20

Camilla Mangnäs & Vall Lykkes Lilla Happy

 Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150214 Katrineholm
I 160,0 4 1   8,00  
150517 Hallstahammar
II 166,5 1 1   8,33 16,33

Nina Pohl & Windedos X-mas Joy

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150610 Flen
E 232,0   2   7,25  
150711 Flen
E 235,0   2   7,34  
150712 Flen
E 244,0   2   7,63  
150904 Håverud
E 252,5   2   7,89  
150913 Norrköping
E 301,0 1 1   9,41  
151004 Flen
E 240,5   2   7,52  
151011 Surahammar E 260,5   1   8,14  
151017 Karlskoga
E 169,0   0   5,28  
151025 Norrköping E 241,5   2   7,55 25,44

Susanne Svensson & Bygget's Lizzie

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150628 Askersund II 181,0   1   9,05 9,05

Annika Wijkström & Spinnrockens Minty

Annika W och Minty resultatsidan

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

150509 Valdemarsvik
I 166,5 3 1   8,33  
150523 Eskilstuna
I 154,0 4 2   7,70  
150611 Flen
I 171,0 5 1   8,55  
150722 Valdemarsvik
I 171,5 1 1 LP1 8,58 25,46