Angelica Adolfsson & Askrikes Snöboll

Angelica Adolfsson o Xigge

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130515 Arboga BK I 131,0 2 3 6,55
130518 Flens BK I 135,0 5 3 6,75
130601 Finspångs BK I 147,5 2 2 7,38
130612 Flens BK I 162,0 6 1 8,10
130817 Flens BK I 148,0 6 2 7,40
130817 Flens BK I 155,0 4 2 7,75
130907 Katrineholms BK I 147,0 2 2 7,35
131006 Flens BK I 139,0 9 3 6,95
131013 Kumla BK I 142,5 5 2 7,13
131020 Arboga BK I 155,0 2 2 7,75
131110 Katrineholms BK I 164,0 4 1 8,20
131116 Flens BK I 177,5 4 1 LP 8,88 25,18

Reine Andersson & Goldmaster's Highland Queen

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130731 Nyköpings BK I 133,0 3 6,65
130817 Flens BK I 139,0 3 6,95
130817 Flens BK I 119,0 3 5,95
130905 Katrineholms BK I 156,0 2 7,80
131006 Flens BK I 188,0 1 LP 9,40
131116 Flens BK II 102,5 3 5,13 24,15

Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Greta

Greta uppletande 2

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130501 Eskilstuna BK I 163,5 2 1 8,18 8,18

Helena Rydberg & Skeppartorps Galax Star

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130817 Flens BK I 136,0 3 6,80
130817 Flens BK I 154,0 2 7,70 14,50

Johanna Seger & Zarxs Ztrong

Zarxs Ztrong - Ztrong

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130316 Söderköpings BK I 172,5 3 1 8,63
131006 Flens BK II 190,0 1 1 9,50
131110 Katrineholms BK III 193,0 3 6,03 24,16

Anja Skog & Krydds Dolly

Krydds Dolly

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130309 Fagersta BK III 207,0 5 3 6,47
130420 Eskilstuna HDK III 254,0 1 2 7,94
130612 Flens BK III 285,5 1 1 8,92
130928 Enköpings BK Elit 258,5 3 1 8,08
131027 Eskilstuna BK Elit 223,0 3 3 6,97
131201 Kungsörs BK Elit 227,0 11 2 7,09 24,94

Anja Skog & Shourouks Sharifa Asma

Rosie

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130629 Nynäshamns BK Elit 145,5 21 0 4,55
130630 Nynäshamns BK Elit 268,0 6 1 8,38 12,93

Vi gratulerar

 

Ros2

Reine Andersson & Tindra

LP 1

Angelica Adolfsson & Xigge

LP 1

 

 Klubbmästare 2013

1

Charlotte Erngren & Fendi

9,700

2

Angelica Adolfsson & Xigge

9,175

3

Maria Lundin & Mario

8,675

 

 Bästa lydnadshund 2013

1

Anja Skog & Krydds Driva

25,83

2

Angelica Adolfsson & Askrikes Snöboll

25,18

3

Anja Skog & Krydds Dolly

24,94

4

Helen Smedberg & Duckobell's Chevy

24,68

5

Johanna Seger & Zarxs Ztrong

24,16

6

Reine Andersson & Goldmaster's Highland Queen

24,15

7

Kristina Sydorw & Örnnästets Nimbus

20,30

KM och VP tidigare år

prispall

 Klubbmästare

2014

Charlotte Erngren & Lisa

2013

Charlotte Erngren & Fendi

2012

Inget KM genomfördes

 

 Bästa lydnadshund

2014

Anja Skog & Krydds Dolly

2013

Anja Skog & Krydds Driva

2012

Anja Skog & Krydds Dolly

 


 

Här kan du läsa statuterna:

Bengt Hagelin & Nei's Madonna af Granly

Bengt Hagelin o Ester

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130817 Flens BK III 198,5 3 6,20 6,20

Johanna Seger & Hyttbackens Oktan

Hyttbackens Oktan - Oxy

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

131006 Flens BK I 197,0 1 1 9,85
131027 Eskilstuna BK II 185,0 1 1 9,25 19,10

Helen Smedberg & Duckobell's Chevy

Plats för bild

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130817 Flens BK I 143,5 2 7,18
130817 Flens BK I 145,0 2 7,25
130922 Strängnäs BK I 164,0 2 1 8,20
131006 Flens BK I 184,5 1 9,23 24,68

Anja Skog & Krydds Driva

Krydds Driva mindre fil

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130420 Eskilstuna HDK I 175,0 2 1 8,75
130629 Nynäshamns BK II 165,0 11 1 8,25
130630 Nynäshamns BK II 176,5 9 1 8,83
131005 Katrineholms BK III 175,5 1 0 5,48
131026 Norrköpings BK III 243,5 4 2 7,61 25,83

Kristina Sydorw & Örnnästets Nimbus

Kristina Sydorw o Nimbus

Datum

Plats

Klass

Poäng

Plac

Pris

Merit

Medel

Total

130116 Katrineholms BK Elit 209,5 3 6,55
130117 Surahammars BK Elit 231,0 2 7,22
130613 Flens BK Elit 209,0 3 6,53 20,30