Angelica Adolfsson & Jippikajejs Atchi Prosit

Plats för bild 

Datum
Plats
Gren
Klass
Poäng
Plac
Merit
Med
Total
180922
Nyköping Spår Akl 214,00 2 Uppfl 8,56 9,06

Maarit Bäcklander & Ojoys Macduff

Plats för bild 

Datum
Plats
Gren
Klass
Poäng
Plac
Merit
Med
Total
180901 Flen Spår Hkl 497,75 1 Uppfl 8,30 9,80 

Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham

Madeleine Fantl o Maxi ny

Datum
Plats
Gren
Klass
Poäng
Plac
Merit
Med
Total
180414 Nynäshamn Spår Ekl 504,00 7 GK 7,75  
180421 Katrineholm Spår Ekl 513,00 GK 7,89  
180505 Strängnäs Spår Ekl 525,50 CP 8,08  
180901 Mullsjö Spår Ekl 572,00 1 BCh 8,80 10,80

Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

Agnes Anita Karlsson

Datum
Plats
Gren
Klass
Poäng
Plac
Merit
Med
Total
180617 Flen Spår Akl 191,20 4 Uppfl 7,65 8,15

Eva Rangwe & Chrisun's Edvin

Plats för bild 

Datum
Plats
Gren
Klass
Poäng
Plac
Merit
Med
Total
180518 Roslagen Spår IPO NS 326,00 3 GK 7,76 7,76
180617 Haninge Spår Ekl 496,00 5 GK 7,63  

 

Det händer ibland att formulär som skickas via hemsidan inte kommer fram.
 
I vissa fall spärras mailen även innan de ens kommer fram till inkorgen hos några e-postleverantörer, och då kommer de inte ens till skräpposten.
 
Hör av er om ni inte får svar inom en vecka eller om ert resultat inte finns på hemsidan inom en vecka. Då kan vi leta upp ert skickade formulär med alla detaljer ni har skrivit.
 
Skriv ett mail till webbmastern: jyckesnack@hotmail.com eller ring: 073-746 25 15

Rapportera tävlingsresultat - Bruks, IPO, Mondioring

Skicka in formuläret när du har nya tävlingsresultat så är du med och tävlar om klubbens vandringspriser och bidrar till klubbens tävlingsstatistik i distriktet. Längst ner väljer du om ditt resultat ska synas på hemsidan.

OBS! Resultat kommer inte in automatiskt, inte heller nya tävlingsekipage. Vill du vara med på hemsidan måste du skicka in detta formulär.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




 

 









 

 

 

Vi gratulerar

Ros2

Madeleine Fantl & Maxi
Brukschampionat 
Maarit Bäcklander & Spot
Uppflyttning till elitklass spår
Anita Karlsson & Agnes
Uppflyttning till lägre klass
Angelica Adolfsson & Atchi Prosit
Uppflyttning till lägre klass

 

 Klubbmästare 2018

1
Eva Rangwe & Edvin
7,76
2
Ingrid Wigur & Lin
6,64
3
Maarit Bäcklander & Spot
6,43
 
Helene Apelqvist & Cleo
Ej GK
 
Gunnel Landsberg & Tyra
Ej GK

 

 Blåbärsmästare 2018

1
Angelina Haller & Uffra
7,88

 

 Årets Appellhund 2018

Angelica Adolfsson & Jippikajejs Atchi Prosit
9,06 

 

 Årets Lägrehund 2018

Inget ekipage
 

 

 Årets Högrehund 2018

Maarit Bäcklander & Ojoys Macduff
9,80 

 

 Bästa brukshund 2018

1
Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham
10,80
2
Maarit Bäcklander & Ojoys Macduff
 9,80 
3
Angelica Adolfsson & Jippikajejs Atchi Prosit
 9,06
4
Annika Wijkström & Spinnrockens Minty
 8,70
5
Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt 
 8,15 
6
Eva Rangwe & Chrisun's Edvin
 7,76
7
Ingrid Wigur & Windedos X-mas Feelin'
 7,28 
8
Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Inka
 5,43

Klubbmästerskap och vandringspriser

prispall

 Bästa brukshund

2018 Madeleine Fantl & Maxi
2017 Madeleine Fantl & Maxi
2016 Mia Cangren Malmberg & Greta
2015 Mia Cangren Malmberg & Greta
2014 Dan Andersson & Linn
2013 Mia Cangren Malmberg & Greta
2012 Mia Cangren Malmberg & Greta

 

 Bästa lydnadshund

2018 Angelica Adolfsson & Jippi
2017 Camilla Mangnäs & Kicki
2016 Nina Karlsson & Isa
2015 Annika Wijkström & Minty
2014 Anja Skog & Krydds Dolly
2013 Anja Skog & Krydds Driva
2012 Anja Skog & Krydds Dolly

 

 Bästa rallylydnadshund

2018 Camilla Bermell & Chili
2017 Helene Apelqvist & Cleo
2016 Cecilia Palmaer & Troja
2015 Charlotte Erngren & Lisa
2014 Lena Wistrand & Tassa
2013 Sandra Axnér & Molly

 

 Bästa agilityhund

2018 Helene Apelqvist & Cleo
2017 Marie Brännman Karlsson & Tyra
2016 Ingeli Karlholm & Aylin
2015 Marie Brännman Karlsson & Tyra
2014 Mervi Junttila & Roisin
2012 Mikaela Holegård & Ella

 

 Bästa noseworkhund

2018 Susanna Parviainen & Essie
2017 Camilla Bermell & Chili

 

 Bästa utställningshund

2018 Madeleine Fantl & Maxi
2017 Madeleine Fantl & Maxi

 

 Bästa allroundhund

2018 Helene Apelqvist & Cleo
2017 Helene Apelqvist & Cleo

 

 Årets Högrehund

2018 Maarit Bäcklander & Spot
2016 Madeleine Fantl & Maxi
2013
Gullevi Bergqvist & Humla
2012 Sara Benkarcik & Fixa

 

 Årets Lägrehund

2017 Susanne Svensson & Mozart
2016 Susanne Svensson & Lizzie
2015 Anja Skog & Dolly
2014 Angelica Adolfsson & Xigge
2013
Johanna Seger & Oxy
2012 Ewa Carlsson & Dexxon

 

 Årets Appellhund

2018 Angelica Adolfsson & Atchi Prosit
2017 Helene Apelqvist & Cleo
2015 Kristina Sydorw & Enzo
2014 Anja Skog & Dolly
2013
Tommy Carlsson & Magic
2012 Mia Cangren Malmberg & Greta

 

 Klubbmästare bruks

2018 Eva Rangwe & Edvin
2017 Anja Skog & Dolly
2016 Mia Cangren Malmberg & Greta
2015 Mia Cangren Malmberg & Greta
2014 Ewa Carlsson & Blicka
2013 Anonymt ekipage

 

 Klubbmästare lydnad

2018 Angelica Adolfsson & Jippi
2017 Lilian Säfwe & Baro
2016 Susanne Svensson & Lizzie
2015 Gunnel Landsberg & Tyra
2014 Charlotte Erngren & Lisa
2013 Charlotte Erngren & Fendi

 

 Klubbmästare rallylydnad

2018 Eva Rangwe & Snövit
2017 Helene Apelqvist & Cleo 
2016 Lovisa Björkman & Ester 
2015 Charlotte Erngren & Lisa 
2014 Anja Skog & Rosie 
2013 Elisabet Areskoug & Gossi

 

 Klubbmästare agility

2018 Helene Apelqvist & Cleo
2017 Ingrid Wigur & Lin 
2016 Svea Nielsen & Ganza 
2015 Ulrika Fors Karlsson & Marilyn 
2014 Anders Hellmér & Raffel 
2013 Marie Brännman Karlsson & Mach
2012 Mikaela Holegård & Ella 

 

 Klubbmästare nosework

2018 Mia Cangren Malmberg & Inka

 

 Blåbärsmästare bruks

2018 Angelina Haller & Uffra

 

 Blåbärsmästare lydnad

2018 Hillevi Lööw & Lotta

 

 Blåbärsmästare rallylydnad

2018 Anja Skog & Driva

 

 Blåbärsmästare agility

2018 Maarit Bäcklander & Spot

 

 Blåbärsmästare nosework

2018 Angelina Haller & Uffra