Angelica Adolfsson & Bergsandens Pennys Månviva

Plats för bild 

Datum

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

Med

Total

170702 Flen Spår Akl 198,50 4 Uppfl 7,94 8,44

Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola

Plats för bild 

Datum

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

Med

Total

170702 Flen Spår Akl 226,25 2 Uppfl 9,05 9,55

Maarit Bäcklander & Ojoys Macduff

Plats för bild 

Datum

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

Med

Total

170527 Flen Spår Lkl 420,00 3 Uppfl 7,00 8,00 

Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Inka

Mia o Inka

Datum

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

Med

Total

170702 Flen Spår Akl 193,00 6 Uppfl 7,72 8,22

Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham

Madeleine Fantl o Maxi

Datum

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

Med

Total

170401 Norrköping Spår Ekl 480,00 11 
GK 7,38  
170423 Katrineholm Spår Ekl 588,00 3 Cert 9,05 11,05
170916 Härnösand  Spår Ekl 471,50 1 GK 7,25  

Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

Agnes Anita Karlsson

Datum

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

Med

Total

170923 Strängnäs Spår Akl 139,25 9 GK 5,57  
170924 Västerås Spår Akl 122,50 4   4,90  
170930 Katrineholm Spår Akl 142,50  7 GK 5,70 5,70

Gunnel Landsberg & Chipsmakers I Natt Är Jag Din

Plats för bild 

Datum

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

Med

Total

170930 Katrineholm Spår Akl 164,00  6 GK 6,56 6,56

Johanna Seger & Hyttbackens Scharles

Plats för bild 

Datum

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

Med

Total

170423 Eskilstuna Spår Akl 193,25 6 Godk 7,73  
170527 Katrineholm Spår Akl 186,00 6 Uppfl 7,44 7,94

Susanne Svensson & Bygget's Mozart

Plats för bild 

Datum

Plats

Gren

Klass

Poäng

Plac

Merit

Med

Total

170409 Karlskoga Spår Akl 199,50 1 Uppfl 7,98  8,48
170909 Finspång Spår Lkl 467,75 3 Uppfl 7,80 8,80

 

Det händer ibland att formulär som skickas via hemsidan inte kommer fram.
 
I vissa fall spärras mailen även innan de ens kommer fram till inkorgen hos några e-postleverantörer, och då kommer de inte ens till skräpposten.
 
Hör av er om ni inte får svar inom en vecka eller om ert resultat inte finns på hemsidan inom en vecka. Då kan vi leta upp ert skickade formulär med alla detaljer ni har skrivit.
 
Skriv ett mail till webbmastern: jyckesnack@hotmail.com eller ring: 073-746 25 15

Rapportera tävlingsresultat - Bruks, IPO, Mondioring

Skicka in formuläret när du har nya tävlingsresultat så är du med och tävlar om klubbens vandringspriser och bidrar till klubbens tävlingsstatistik i distriktet. Längst ner väljer du om ditt resultat ska synas på hemsidan.

OBS! Resultat kommer inte in automatiskt, inte heller nya tävlingsekipage. Vill du vara med på hemsidan måste du skicka in detta formulär.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




 

 









 

 

 

Vi gratulerar

Ros2

Madeleine Fantl & Maxi

 Spårcertifikat

Maarit Bäcklander & Spot

Uppflyttning till högre klass spår

Susanne Svensson & Mozart

Uppflyttning till högre klass spår

Johanna Seger & Scharles

Uppflyttning till lägre klass

Mia Cangren Malmberg & Inka 

Uppflyttning till lägre klass

Angelica Adolfsson & Jippi

Uppflyttning till lägre klass

Susanne Svensson & Mozart

Uppflyttning till lägre klass

Helene Apelqvist & Cleo

Uppflyttning till lägre klass

 

 Klubbmästare 2017

1

Anja Skog & Dolly

8,89

2

Madeleine Fantl & Maxi

8,41

3

Ingrid Wigur & Lin

7,06

4

Helene Apelqvist & Cleo

6,65

5

Gunnel Landsberg & Tyra

6,59

 

Mia Cangren Malmberg & Inka

Ej GK

 

Anita Karlsson & Agnes

Ej GK

 

 Årets Appellhund 2017

Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola

9,55 

 

 Årets Lägrehund 2017

Susanne Svensson & Bygget's Mozart

8,80

 

 Årets Högrehund 2017

Inget ekipage

 

 

 Bästa brukshund 2017

1

  Madeleine Fantl & Dobvoyage Iham

11,05 

2

  Helene Apelqvist & Sheepeye's Milky Black Isola

9,55 

3

  Susanne Svensson & Bygget's Mozart

8,80 

4

  Angelica Adolfsson & Bergsandens Penny Månviva

8,44 

5

  Mia Cangren Malmberg & Aspirant's Inka

8,22 

6

  Maarit Bäcklander & Ojoys Macduff

8,00 

7

  Johanna Seger & Hyttbackens Scharles

7,94 

8

  Ingrid Wigur & Windedos X-mas Feelin'

7,79 

9

  Gunnel Landsberg & Chipsmakers I Natt Är Jag Din

6,56 

10

  Anita Karlsson & Allaflox Agnes Nitt

5,70 

Klubbmästerskap och vandringspriser

prispall

 Bästa brukshund

2019 Madeleine Fantl & Maxi
2018 Madeleine Fantl & Maxi
2017 Madeleine Fantl & Maxi
2016 Mia Cangren Malmberg & Greta
2015 Mia Cangren Malmberg & Greta
2014 Dan Andersson & Linn
2013 Mia Cangren Malmberg & Greta
2012 Mia Cangren Malmberg & Greta

 

 Bästa lydnadshund

2019 Madeleine Fantl & Maxi
2018 Angelica Adolfsson & Jippi
2017 Camilla Mangnäs & Kicki
2016 Nina Karlsson & Isa
2015 Annika Wijkström & Minty
2014 Anja Skog & Krydds Dolly
2013 Anja Skog & Krydds Driva
2012 Anja Skog & Krydds Dolly

 

 Bästa rallylydnadshund

2019 Eva Rangwe & Edvin
2018 Camilla Bermell & Chili
2017 Helene Apelqvist & Cleo
2016 Cecilia Palmaer & Troja
2015 Charlotte Erngren & Lisa
2014 Lena Wistrand & Tassa
2013 Sandra Axnér & Molly

 

 Bästa agilityhund

2019 Helene Apelqvist & Cleo
2018 Helene Apelqvist & Cleo
2017 Marie Brännman Karlsson & Tyra
2016 Ingeli Karlholm & Aylin
2015 Marie Brännman Karlsson & Tyra
2014 Mervi Junttila & Roisin
2012 Mikaela Holegård & Ella

 

 Bästa noseworkhund

2019 Helene Apelqvist & Dixie
2018 Susanna Parviainen & Essie
2017 Camilla Bermell & Chili

 

 Bästa utställningshund

2019 Madeleine Fantl & Maxi
2018 Madeleine Fantl & Maxi
2017 Madeleine Fantl & Maxi

 

 Bästa allroundhund

2019 Madeleine Fantl & Maxi
2018 Helene Apelqvist & Cleo
2017 Helene Apelqvist & Cleo

 

 Årets Högrehund

2019 Inget ekipage
2018 Maarit Bäcklander & Spot
2016 Madeleine Fantl & Maxi
2013
Gullevi Bergqvist & Humla
2012 Sara Benkarcik & Fixa

 

 Årets Lägrehund

2019 Inget ekipage
2018 Inget ekipage
2017 Susanne Svensson & Mozart
2016 Susanne Svensson & Lizzie
2015 Anja Skog & Dolly
2014 Angelica Adolfsson & Xigge
2013
Johanna Seger & Oxy
2012 Ewa Carlsson & Dexxon

 

 Årets Appellhund

2019 Kerstin Thuvesson & Cassie
2018 Angelica Adolfsson & Atchi Prosit
2017 Helene Apelqvist & Cleo
2015 Kristina Sydorw & Enzo
2014 Anja Skog & Dolly
2013
Tommy Carlsson & Magic
2012 Mia Cangren Malmberg & Greta

 

 Klubbmästare bruks

2019 Kerstin Thuvesson & Cassie
2018 Eva Rangwe & Edvin
2017 Anja Skog & Dolly
2016 Mia Cangren Malmberg & Greta
2015 Mia Cangren Malmberg & Greta
2014 Ewa Carlsson & Blicka
2013 Anonymt ekipage

 

 Klubbmästare lydnad

2019 Helene Apelqvist & Dixie
2018 Angelica Adolfsson & Jippi
2017 Lilian Säfwe & Baro
2016 Susanne Svensson & Lizzie
2015 Gunnel Landsberg & Tyra
2014 Charlotte Erngren & Lisa
2013 Charlotte Erngren & Fendi

 

 Klubbmästare rallylydnad

2019 Eva Rangwe & Snövit
2018 Eva Rangwe & Snövit
2017 Helene Apelqvist & Cleo 
2016 Lovisa Björkman & Ester 
2015 Charlotte Erngren & Lisa 
2014 Anja Skog & Rosie 
2013 Elisabet Areskoug & Gossi

 

 Klubbmästare agility

2019 Helene Apelqvist & Cleo
2018 Helene Apelqvist & Cleo
2017 Ingrid Wigur & Lin 
2016 Svea Nielsen & Ganza 
2015 Ulrika Fors Karlsson & Marilyn 
2014 Anders Hellmér & Raffel 
2013 Marie Brännman Karlsson & Mach
2012 Mikaela Holegård & Ella 

 

 Klubbmästare nosework

2019 Helene Apelqvist & Dixie
2018 Mia Cangren Malmberg & Inka

 

 Blåbärsmästare bruks

2019 Angelina Haller & Uffra
2018 Angelina Haller & Uffra

 

 Blåbärsmästare lydnad

2019 Olle Park & Arina
2018 Hillevi Lööw & Lotta

 

 Blåbärsmästare rallylydnad

2019 Anja Skog & Driva
2018 Anja Skog & Driva

 

 Blåbärsmästare agility

2019 Ingrid Wigur & Helga
2018 Maarit Bäcklander & Spot

 

 Blåbärsmästare nosework

2019 Gun Holmberg & Alice
2018 Angelina Haller & Uffra