Marie Brännman-Karlsson & Sunewis Macho Mach

Mach Foto Mervi Junttila

Datum

Plats

Gren

Klass

Fel

Plac

Antal

startande

Merit

130427 Tranås Agility II 29,24 30 43
130504 Oxelösund Hopp III 3,78 15 67
130724 Gagnef Floda Agility II 5,00 8 25
130724 Gagnef Floda Agility II 5,00 8 24
130728 Gagnef Floda Agility II 0,00 5 48 Pinne
130818 Frövi Agility II 10,00 18 55
130825 Stockholm Hopp III 5,85 23 55
130914 Avesta Hopp III 2,27 19 50
130915 Avesta Agility II 20,00 7 20
130927 Katrineholm Agility II 20,00 10 34

Ulrika Fors Karlsson & My

Plats för bild

Datum

Plats

Gren

Klass

Fel

Plac

Antal

startande

Merit

130216 Linköping Agility II 30,20 7 14
130216 Linköping Hopp II 0,00 2 13 Pinne
130525 Linköping Hopp II 10,60 17 32
130525 Linköping Agility II 0,00 8 28
130526 Söderköping Hopp II 8,16 9 17
130817 Frövi BK Hopp II 0,00 9 35
130929 Katrineholm Hopp II 5,00 6 18
130929 Katrineholm Agility II 0,00 4 16

Anders Hellmér & Akinnaz Xtra Raffel

Plats för bild

Datum

Plats

Gren

Klass

Fel

Plac

Antal

startande

Merit

130522 Örebro BK Hopp I 0 3 31 Pinne
130608 Frövi BK Agility I 0 5 29 Pinne
130713 Fagersta KK Hopp I 0 4 31 Pinne
130713 Fagersta KK Agility I 0 7 32 Pinne
130727 Gagnef Floda BK Hopp I 0 8 44 Pinne
130824 SBKs Stockholmsavd Hopp I 0 2 20 Uppflyttad
130824 SBKs Stockholmsavd Agility I 0 4 22 Uppflyttad
131109 Fagersta KK Agility II 0 4 69
131109 Fagersta KK Agility II 0 8 28

Mikaela Holegård & Vebell's Elegant-Elissa

Elegant-Elissa (Ella)

Datum

Plats

Gren

Klass

Fel

Plac

Antal

startande

Merit

130727 Gagnef Floda BK Agility III 0 2 65 SM-pinne
130727 Gagnef Floda BK Hopp III 0 2 72 SM-pinne
130728 Gagnef Floda BK Agility III 0 2 68 SM-pinne
130728 Gagnef Floda BK Hopp III 0 5 72 SM-pinne

Vi gratulerar

Ros2

Anders Hellmér & Raffel

Uppflyttning till klass II hopp

Anders Hellmér & Raffel

Uppflyttning till klass II agility

Mikaela Holegård & Gry

Uppflyttning till klass II hopp

Mikaela Holegård & Gry

Uppflyttning till klass II agility

Mikaela Holegård & Gry

Uppflyttning till klass III hopp

 

 Bästa agilityhund 2013

1

 

 

 

 Klubbmästare 2013

1

 

Marie Brännman-Karlsson & Sunnantorps Born This Way

Plats för bild

Datum

Plats

Gren

Klass

Fel

Plac

Antal

startande

Merit

130505 Västerås Agility I 15,00 20 46
130727 Gagnef Floda Hopp I 0,00 6 58 Pinne
130728 Gagnef Floda Agility I 7,44 11 56
130811 Köping Agility I 0,00 3 30 Pinne
130818 Frövi Agility I 20,00 29 61
130818 Frövi Hopp I 0,00 11 53
130824 Stockholm Agility I 14,01 6 32
130824 Stockholm Hopp I 0,00 4 33 Pinne
130915 Avesta Agility I 5,00 7 29
130929 Katrineholm Hopp I 5,00 10 40

Ulrika Fors Karlsson & Smallthings Adorable Santana

Plats för bild

Datum

Plats

Gren

Klass

Fel

Plac

Antal

startande

Merit

130929 Katrineholm Hopp I 10,00 14 30

Mikaela Holegård & Tiaras Ocean Blue Morninglight

Plats för bild

Datum

Plats

Gren

Klass

Fel

Plac

Antal

startande

Merit

130323 Strängnäs LKK Hopp I 0 1 31 Pinne
130323 Strängnäs LKK Agility I 0 1 29 Pinne
130427 Nacka BK Agility I 0 2 31 Pinne
130427 Nacka BK Hopp I 0 1 32 Pinne
130428 Botkyrka BK Hopp I 0 1 44 Uppflyttad
130511 Stockholm Södra BK Hopp II 0 1 20 Pinne
130712 Fagersta KK Agility I 0 1 22 Uppflyttad
130714 Karlstad BK Hopp II 0 2 69 Pinne
130727 Gagnef Floda Bk Agility II 0 2 28 Pinne
130728 Gagnef Floda Bk Hopp II 0 1 30 Uppflyttad
130818 Frövi BK Hopp III 0 1 49 Cert+SM-p
131026 Nidaros HK (Norge) Agility II 0 2 22 Pinne
131124 KASK (Karlskoga) Agility II 0 1 17 Pinne

Mervi Junttila & Chadyline Amber Rose

Mervi Junttila o Chadyline Amber Rose (Roisin)

Datum

Plats

Gren

Klass

Fel

Plac

Antal

startande

Merit

130713 Karlstad BK Agility III 17,58 43 114
130713 Karlstad BK Hopp III 12,41 78 126
130714 Karlstad BK Agility III 0,00 37 116
130728 Gagnef Floda BK Agility III 0,00 9 68 SM-pinne
130817 Frövi BK Agility III 6,74 21 61
130817 Frövi BK Hopp III 3,25 11 59
130818 Frövi BK Agility III 5,00 22 47
130825 SBK Stockholmsavd Hopp III 23,70 26 36
130914 Avesta HU Hopp III 0,00 22 32
130914 Avesta HU Hopp III 0,00 9 23